وحدت بین شیعه و سنی از برکات حضور رهبری در سیستان وبلوچستان است
وحدت بین شیعه و سنی از برکات حضور رهبری در سیستان وبلوچستان است

ایرانشهر – امام جمعه ایرانشهر گفت: وحدت و اتحاد بین برادران شیعه و سنی از برکات حضور رهبر معظم انقلاب در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عیسی بزمانی ظهر امروز در یازدهمین همایش خورشید ولایت که در دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد، اظهار داشت: همایش خورشید ولایت به منظور گرامیداشت تبعید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۶ به این منطقه به دستور نظام شاهنشاهی، برگزار می‌شود.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب توسط رژیم پهلوی به مدت هشت ماه به ایرانشهر که در جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارد تبعید شدند که این سفر آغازگر بیداری و روشنگری برای مردم سیستان و بلوچستان بود.
امام جمعه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: سردار شهید سلیمانی حق بزرگی در جامعه اسلامی و ایمانی و بشری دارد و مقام معظم رهبری هم در سخنرانی روز گذشته در جهت تکریم و تجلیل سردار دل‌ها فرمودند امروز حاج قاسم اسم رمز بسیج مقاومت و برانگیختگی در دنیای اسلام و الگوی مبارزه در میان امت اسلامی است.
وی گفت: مردم این استان دوستدار مقام معظم رهبری هستند و دلدادگی آنان را امروز شاهد هستیم.
حجت الاسلام بزمانی عنوان کرد: همایش خورشید ولایت دارای فرصت‌هایی فراوانی است که مسئولین و مردم باید به این نکات موجود در مراسم توجه کنند که مهم‌ترین آن فرصت خدمتگزاری با تأثیر مقام معظم رهبری بوده که یادآوری می‌کند.
وی افزود: مقام معظم رهبری زمان طولانی در شهرستان ایرانشهر حضور نداشتند اما ولو مدت کوتاه توانستند یاد و خاطره شأن را در ذهن مردم این مرز و بوم ماندگار کنند.
امام جمعه شهرستان ایرانشهر در ادامه تصریح کرد: ایشان در زمان سیل، محوریت ارائه خدمات به مردم را بر عهده گرفتند و این مورد یکی از مسائل بارزی است که ما باید به عنوان خدمتگزار مردم یاد بگیریم.
وی گفت: مقام معظم رهبری همیشه مردم ساکن سیستان و بلوچستان را مورد لطف و عنایت خود قرار داده و فرمودند در زمان پهلوی به این قشر بی اعتنایی شده بود، اما مسئولین و مدیران بدانند که محل جایگاه یشان مکان تکریم مردم است.
حجت الاسلام بزمانی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان مظهر وحدت امت اسلامی است که این مسئله باید الگویی برجسته برای امت اسلامی باشد که برادران شیعه و سنی با اتحاد کنار هم زندگی می‌کنند.
وی افزود: برگزاری این گونه همایش‌ها با حضور علمای شیعه و سنی و این استقبال گرم نشانگر وفاداری مردم این خطه به نظام و ولایت‌فقیه است.
امام جمعه ایرانشهر اذعان کرد: افتخار ما در دنیا این است که از رهبری قوی و توانمند برخورداریم و تمام آزادی خواهان جهان به ایران و رهبر معظم انقلاب افتخار می‌کنند و امیدواریم همیشه در مسیر ولایت قرار داشته و همچنان پشتیبان و دوستدار ایشان باشیم.