فراخوان گردانهای حزب الله عراق برای مشارکت گسترده در تظاهرات جمعه
فراخوان گردانهای حزب الله عراق برای مشارکت گسترده در تظاهرات جمعه

گردان های حزب الله عراق با صدور بیانیه ای حضور گسترده در تظاهرات میلیونی جمعه جاری برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، گردان‌های حزب الله عراق با صدور بیانیه‌ای از مردم این کشور خواست در تظاهرات میلیونی روز جمعه این هفته برای اخراج نظامیان آمریکایی مشارکت گسترده داشته باشند.
در این بیانیه آمده است: آمریکا با پافشاری بر ماندن در عراق و مخالفت با مصوبه پارلمان، حاکمیت و استقلال عراق را زیر پا می‌گذارد.
«قیس الخزعلی» دبیر کل عصائب اهل الحق عراق نیز از رزمندگان حشد شعبی عراق خواسته بود که در تظاهرات میلیونی روز جمعه هفته جاری شرکت کنند.
وی خطاب به رزمندگان حشد شعبی عراق گفت: همه در تظاهرات روز جمعه شرکت کنید تا به دنیا پیام بدهید. پیام شما به دنیا این خواهد بود که مخالف خواری، ذلت و تعدی هستید.
الخزعلی تاکید کرد: پیام ما به ترامپ این است که در عراق ملت و مقاومانی هستند که اشغالگران آمریکا را شکست دادند.
دبیر کل عصائب اهل الحق عراق درباره مخالفت نظامیان آمریکایی با خروج از عراق هم گفت: کشور ما در حال حاضر تحت اشغال است.
وی اعلام کرد: آمریکا با مصوبه پارلمان عراق مخالفت کرده و مخالفت می ورزد و عراق تحت اشغال قرار دارد. مردان مقاومت باید نهایت آمادگی را در صورت اصرار آمریکا در مخالفت با تصمیم سیاسی برای خروج، داشته باشند.
الخزعلی تظاهرات روز جمعه هفته جاری را انقلاب دهه بیست دوم که سبب خروج آمریکایی‌ها خواهد شد همانگونه که انگلیسی‌ها در صد سال قبل بیرون رانده شدند، دانست.