خانه کشتی زابل و ورزشگاه چابهار تا پایان دولت باید افتتاح شود
خانه کشتی زابل و ورزشگاه چابهار تا پایان دولت باید افتتاح شود

زاهدان – استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با رئیس فدراسیون کشتی کشور از تلاش برای بهره‌برداری از ۲ پروژه ورزشی خانه کشتی زابل و ورزشگاه دو هزار نفری چابهار تا پایان دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی در دیدار با رئیس فدراسیون کشتی کشور از تلاش برای بهره‌برداری از دو پروژه ورزشی خانه کشتی زابل و ورزشگاه ۲ هزار نفری چابهار تا پایان دولت خبر داد.
وی با ابراز خرسندی از نگاه مسئولان ورزشی به شرایط و وضعیت ورزش سیستان و بلوچستان و دلسوزی آنان در مسیر رشد و ارتقا رشته‌های ورزشی، بیان کرد: این نگاه و توجه در سال‌های اخیر و توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان باعث شده تا افتخار آفرینانی در سطح کشوری و بین‌المللی داشته باشیم.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: روح سالم در گرو داشتن جسم سالم است و اعتقاد داریم ورزش و حضور در میادین جهانی به نوعی معرفی هویت یک ملت است.
وی افزود: با تمام توان به دنبال فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های مختلف به ویژه بخش ورزش و تربیت بدنی هستیم و باید به دنبال آموزش رشته‌های ورزشی در سنین کودکی برای افراد جامعه باشیم.
موهبتی بیان کرد: وجود ۸۱۷ هزار دانش آموز در سیستان و بلوچستان ظرفیت بسیار غنی برای بهره‌گیری و استعدادیابی در رشته‌های مختلف ورزشی بویژه کشتی است.
زمینه‌سازی برای ظهور و بروز استعدادها نیازمند امکانات است
رئیس فدراسیون کشتی نیز اظهار داشت: هر ورزشی خاستگاهی دارد و کشتی ورزشی است که خاستگاه آن به سرزمین ایران بر می‌گردد و رونق و توسعه این ورزش نیازمند توجه و دقت نظر همه مسئولان به ویژه مسئولان استانی و منطقه‌ای در مقیاس قطب‌بندی کشوری است.
علیرضا دبیر با اشاره به وجود استعدادهای خوب ورزشی در عرصه کشتی در سیستان و بلوچستان، خواستار شناسایی، هدایت و تربیت این ورزشکاران در استان و معرفی آنان در سطح ملی شد.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از ورزش کشتی، بیان کرد: زمینه‌سازی برای ظهور و بروز استعدادها زمانی اتفاق می‌افتد که تمهید مقدمات به ویژه تأمین فضاها و امکانات مورد نیاز انجام شود.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: زیربنای فعالیت‌های ورزشی می‌تواند از کانال آموزش و پرورش شکل گیرد و ورزش و پرداختن به موضوع تربیت بدنی عاملی مؤثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
حمیدرضا رخشانی با اشاره به آمار دانش آموزی سیستان و بلوچستان که ۸۱۷ هزار نفر هستند افزود: این جمعیت آماری می‌تواند ظرفیت خوبی برای توسعه و رشد تربیت بدنی و ارتقای رشته‌های ورزشی گوناگون باشد و می‌توانیم با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی بدنبال تحقق این مهم باشیم.