بهاروند: ۹۶ درصد اعضای مجمع اساسنامه را تایید کردند
بهاروند: ۹۶ درصد اعضای مجمع اساسنامه را تایید کردند

جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به صورت آنلاین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه مجمع فدراسیون فوتبال از ساعت ۱۰:۱۵ صبح امروز شنبه به صورت آنلاین آغاز شد. اعضای مجمع به صورت آنلاین در این مجمع حاضر شدند و تنها مهدی محمدنبی دبیر فدراسیون، حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و مهدی علی نژاد معاون وزیر و جمعی از اعضای هیات رئیسه حضور داشتند.

تصویب اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال مهمترین دستورالعمل جلسه مجمع امروز است.

* اعلام گزارش فدراسیون در سال ۹۷ و ۹۸

در ابتدای این مجمع، گزارشی از عملکرد فدراسیون فوتبال در سال‌های ۹۷ و ۹۸ پخش شد که مربوط به بخش‌های مختلف فدراسیون از جمله باشگاه‌ها، سازمان لیگ، فوتسال، ایفمارک، تیم‌های پایه و… بود.

* حذف باخت‌های تیم ملی فوتبال از گزارش عملکرد!

در گزارش مربوط به عملکرد فدراسیون و در بخش تیم ملی، هرچند به بردها و موفقیت‌های تیم ملی اشاره شد اما اسمی از باخت‌های این تیم به میان نیامد. به عنوان مثال برد ایران مقابل ویتنام و چین در جام ملت‌ها عنوان شد اما به جای اعلام نتیجه باخت به ژاپن در مرحله نیمه نهایی، تاکید شد ایران بعد از ۱۵ سال به این مرحله رسیده است. همچنین در بخش انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، بحثی از باخت ایران برابر بحرین و عراق نشد و صرفاً به حضور ایران در این مرحله اشاره شد.

* نبی: عملکرد فدراسیون تصویب شد

در ادامه مهدی محمدنبی گفت: در بخش عملکرد فدراسیون در سال ۹۷ و ۹۸، با اعلام ۶۶ رای موافق به تصویب اعضای مجمع رسید.

* بهاروند: ۹۶ درصد اعضا اساسنامه را تایید کردند

سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: اصلاح اساسنامه کار سختی بود ولی تمام اعضای مجمع و وزیر ورزش در کنار ما بودند. ما همیشه دیده بودیم که وزیر در تمام مجامع بود ولی اینجا وزیر خودش اعلام کرد اگر نباشیم بهتر است چون فوتبال آسیب می بیند. جای تشکر از سلطانی فر و وزارت ورزش است.

وی افزود: از همکارانمان در فیفا و AFC هم باید تشکر کنیم. ان شاءالله با تصویب اساسنامه، انتخابات فدراسیون را برگزار کنیم. ارزیابی بسیار مثبت و حمایت قاطع از اساسنامه را داشتیم که بی نظیر بود. در سال ۱۳۹۰ هم ندیدیم اساسنامه‌ای تصویب شود. آمار ارزیابی فعلی ما بیش از ۹۵ یا ۹۶ درصد است که اساسنامه را تایید کرده‌اند. این نشان می‌دهد اساسنامه‌ای خوب و مثبت و ماندنی خواهد بود. ان شاءالله تمام بندهای اساسنامه را اجرا کنیم.

بهاروند تصریح کرد: در سال ۹۸-۹۹ فوتبال اکثر کشورها تعطیل بود ولی ما از معدود کشورهایی بودیم که همه مسابقات را برگزار کردیم که در منطقه منحصر به فرد بود. فوتبال یک الگو برای تمام ورزش‌ها مشخص شد. سال گذشته هیچ فدراسیونی مسابقه برگزار نکرد ولی امسال همه فدراسیون‌ها در حال برگزاری مسابقات هستند.

تلاش تاج در AFC نتیجه نداشت

سرپرست فدراسیون فوتبال یادآور شد: خوشبختانه تا الان اتفاقی رخ نداده است. جای تشکر از هیات‌ها و باشگاه‌ها وجود دارد که برای برگزاری مسابقات کمک کردند.

بهاروند همچنین با اشاره به برگزاری اردوهای ملی تاکید کرد: تا به حال پیگیری‌های فدراسیون و بخصوص مهدی تاج به عنوان نایب رئیس AFC برای وصول مطالبات از فیفا و کنفدراسیون آسیا نتیجه نداشت. فدراسیون‌ها و فوتبال مستقل هستند و فیفا نباید تحت تاثیر یک کشور برای تحریم باشد.

آب پاکی روی دست منتقدان؛ ملاک برگزاری انتخابات فقط اساسنامه است

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که مباحث مختلفی درباره برگزاری انتخابات و حضور افراد بازنشسته در آن و دخالت نهادهای دیگر صورت می گیرد، حیدر بهاروند تاکید کرد که ملاک برگزاری انتخابات فقط اساسنامه جدید است.

وی گفت: چون اساسنامه تایید نشده بود اجازه برگزاری انتخابات فدراسیون نبود. بعد از این مجمع، تاریخ و زمان برگزاری انتخابات مشخص می‌شود. ملاک ما برای برگزاری انتخابات فقط همین اساسنامه خواهد بود و موظف هستیم بر اساس آن انتخابات را پیش ببریم. ملاک فقط اساسنامه است.

ادامه دارد…