کد : 159184
تاریخ : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
-

از اعلام مقصران حادثه علوم تحقیقات تا خبر خوش برای دانشجویان ارشد

از اعلام مقصران حادثه علوم تحقیقات تا خبر خوش برای دانشجویان ارشد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم. اخذ شهریه دروس جبرانی از

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.
اخذ شهریه دروس جبرانی از دانشجویان روزانه کارشناسی ارشد لغو شد

با شکایت سازمان بازرسی کل کشور و رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، اخذ شهریه دروس جبرانی از دانشجویان دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد لغو شد.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد: با توجه به بند‌های (ح)، (ط) و (ی) ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مقررشده تحصیل دانشجویان روزانه در دانشگاه‌های دولتی رایگان است.

صمد حاج جباری، معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان این دانشگاه گفت: بر اساس جمع بندی که با دانشجویان داشتیم مراحل اولیه و مقدمات انتخابات شورای صنفی انجام شده است.

وی افزود: بر اساس برنامه باید انتخابات اوایل خرداد برگزار می‌شد، اما به دلیل عدم حضور دانشجویان برگزاری انتخابات به تعویق افتاد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت از آغاز ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

 

 وحیدصرامی؛ دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به آغاز ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: کارگروه ارزیابان شورای مرکزی، منتخب از دبیران شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز، فسا، جهرم، کاشان و زنجان از روز شنبه ۲۵ خرداد ماه در محل شورای مرکزی وزارت بهداشت کار خود را آغاز کرده است.

مراکز بهداشت و درمان برتر و نمونه دانشگاه‌های کشور معرفی شدند، دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، قم و دامغان به عنوان مراکز بهداشت و درمان برتر معرفی شدند.

هفتمین گردهمایی مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های کشور با حضور مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و به میزبانی دانشگاه الزهراء (س) برگزار شد و در این گردهمایی مراکز بهداشت و درمان برتر و نمونه دانشگاه‌های کشور معرفی شدند.

مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های تهران، صنعتی اصفهان، قم، دامغان به عنوان مراکز بهداشت و درمان برتر معرفی شدند.

مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های تبریز، صنعتی امیرکبیر، شاهد و صنعتی سهند تبریز به عنوان مراکز بهداشت و درمان نمونه معرفی و انتخاب شدند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گفت: طبق گزارش تهیه شده کمیسیون آموزش، دانشگاه آزاد، به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان و شرکت مهران گشت، در حادثه علوم، تحقیقات مقصر هستند.

 

پس از گذشت شش ماه از حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات که منجر به فوت ۱۰ دانشجو و ۲۵ دانشجو شد، صبح امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گزارشی را مبنی بر این حادثه منتشر کرد.

طبق این گزارش دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: ۴۲ دانشجوی ورزشکار در ۴ رشته ورزشی از ۱۲ تا ۲۳ تیرماه در مسابقات قهرمانی یونیور سیاد دانشجویان جهان در کشور ایتالیا شرکت خواهند کرد.

 معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور افزود: در مسابقات سال گذشته دانشجویان جهان تیم دانشگاه پیام نور در رشته والیبال، قهرمانی جهان را در کارنامه خود ثبت کرد به طوری که برای اولین بار در طول تاریخ در رشته تیمی قهرمان شدیم این در حالی است که بعد از المپیک، با ارزش‌ترین رویداد ورزشی مربوط به این مسابقات است.

 

 سعید رضا عاملی با بیان این خبر گفت: در جلسه ۳۱ کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها که روز یکشنبه ۲۶ خرداد ماه جاری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد؛ روسای ۷ واحد دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شدند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بر اساس رای اعضای کمیته سید محمود رضا آقا میری به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، محمد میرزایی حیدری به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و واحد ایلام و حجت الاسلام فرج الله براتی به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز انتخاب شدند.

در اقدامی از سوی سازمان امور دانشجویان، تمام پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و مقالات دانش‌آموختگان خارج از کشور در هنگام ارزشیابی مدارک تحصیلی، همانندجویی و با موارد تخلف برخورد می‌شود.

 اداره کل امور دانش آموختگان این سازمان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، کلیه پایان نامه ها، رساله‌ها و مقالات دانش آموختگان خارج از کشور که به زبان فارسی و دیگر زبان‌های زنده دنیا تالیف و تدوین شده اند به هنگام ارائه جهت ارزشیابی مدارک تحصیلی، همانند جویی و مطابق با آیین نامه مصوب دولت با موارد تخلف برخورد می‌شود.

 

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از تدوین پروتکل جامع پیشگیری و مداخله در خودکشی دانشگاه‌ها خبر داد.

منصوره صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص بخشنامه جدید خودکشی گفت:بخشنامه جدیدی در مورد خودکشی به دانشگاه‌ها ارسال نشده است.

 

 

یکی از دانشجویان دانشگاه شریف نقل می‌کند که چهارشنبه شب هفته گذشته یکی از دانشجو‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خیابان آزادی دچار خفت‌گیری می‌شود. نکته قابل تأمل این ماجرا البته قصد و نیت خفت‌گیرهاست که قبل از هرگونه درخواست یا صحبتی شروع به ضربه زدن با قمه به سر دانشجو کرده و هدف‌شان بیشتر تفریح بوده تا دزدی.

خلاصه ماجرا را از زبان دانشجوی حادثه دیده بخوانید:

حدود ساعت یازده و نیم شب بود و در خیابان میمنت با موبایل مشغول صحبت با خانواده بودم. به دلیل سر و صدای خیابان آزادی سر خیابان میمنت توقف کردم تا تماسم با خانواده تمام شود. وارد خیابان آزادی که شدم، بدون اینکه متوجه چیزی بشوم، ضربه‌ای به صورتم خورد و بعد در اثر ضربه به پا‌ها و کتف روی زمین افتادم.

 

غلامرضا غفاری ضمن بیان این مطلب در تشریح جزئیات برگزاری انتخابات نشریات دانشجویی و طرح برخی ادعاها در خصوص تخلفات در روند برگزاری این انتخابات اظهار کرد: ما بر اساس گزارش هیئت اجرایی و نظارت بر انتخابات موظف بودیم به لحاظ قانونی اطلاع رسانی در خصوص برگزاری این انتخابات داشته باشیم و این اطلاع رسانی نیز ابتدا مربوط به انتخابات مرحله اول بود که در این انتخابات یک نفر که بیشترین رأی از آن خود کرده بود، برگزیده شد اما رأی نفرات دوم و سوم به دلیل مساوی بودن مجدداً در مرحله دوم برگزار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: گزارش نتایج انتخابات نفرات اول و دوم انتخابات نشریات دانشجویی نیز اعلام و نتیجه بررسی‌ها توسط وزارت علوم اطلاع رسانی شده است، بنابراین کسانی که به شیوه و نتایج انتخابات اعتراض داشته باشند بر اساس قانون تا ۵ روز آینده فرصت دارند اعتراض خود را اعلام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

دوره «حمات» با هدف آموزش اصول و روش‌های جذب منابع مردمی و مشارکت‌های مردمی ۱۳ و ۱۴ تیرماه به همت معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.

 

معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی با همکاری مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی، دوره تخصصی حمات را ویژه دانشجویان جهادی برگزار می‌کند.

گروه‌های جهادی به عنوان مجموعه‌های خودجوش مردمی، متعهد و انقلابی، در مقاطعی از ایام سال اقدام به خدمت رسانی به محرومان و مستضعفان جامعه و کمک به رفع محرومیت مناطق محروم می‌کنند، بدیهی است این خدمات با اتکا به منابع مردمی تداوم و استمرار پیدا کرده و رشد و پیشرفت این حرکت در گرو بهره گیری از این ظرفیت مردمی است.

 

آنلاین نیوز | ربات خبری ایران و جهان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دانلود اپ آنلاین نیوز

دانلود برای اندروید نسخه 4 به بالا :
 

دانلود برای آی او اس نسخه 6 به بالا :
 

به زودی

آرشیو بایگانی

آمار وب سایت

  • ۵۸۵
  • ۹۱,۹۶۹
  • ۳۶۶
  • تیر ۲۸, ۱۳۹۸

اشتراک پیامک

ارسال مهمترین خبر هفته برای شما

اشتراک در خبرنامه رایگان می باشد